SIEMIECHOW.PL

PIĘKNE MIEJSCE, DOBRZY LUDZIE. ZAPRASZAMY!

20051218 adwent

Okres adwentowy rozpoczyna w Kościele Rok Liturgiczny. Adwent ma podwójny charakter: jest bowiem czasem przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia, kiedy wspomina się pierwsze przyjście Chrystusa, i jednocześnie jest czasem, który skłania do refleksji nad powtórnym przyjściem Chrystusa w chwale.

 

     „Adwent jest synonimem nadziei: nie daremnym oczekiwaniem, lecz konkretną niezawodną ufnością w powrót Tego, który już raz do nas przyszedł(...). Jest to nadzieja, która pobudza do czujności, cnoty wyróżniającej ten szczególny okres liturgiczny. Do czujności w modlitwie, ożywianej pełnym miłości oczekiwaniem; czujności wyrażającej się w dynamice konkretnej miłości, której towarzyszy świadomość, że Królestwo Boże przybliża się tam, gdzie ludzie uczą się żyć jak bracia”

/Jan Paweł II/

  Piękną tradycją jest odprawianie przed świtem każdego dnia Adwentu Mszy św. zwanej RORATAMI. W czasie tej Mszy św. pali się dodatkowa świeca, pięknie ubrana, symbolizująca Maryję, która w noc betlejemską poda nam swymi rękami najdoskonalsze światło – Chrystusa, swego Syna.

PROFIL SOŁECKI NA FB

siemiechow link do profilu soleckiego na facebooku 600 l

PROFIL PARAFIALNY NA FB

profil facebook parfia.siemiechow m

lokalna wyszukiwarka