SIEMIECHOW.PL

PIĘKNE MIEJSCE, DOBRZY LUDZIE. ZAPRASZAMY!

Za Wolność dziękować trzeba
Modlitwą kołatając do bram nieba
Za tych co o Ojczyznę wolną walczyli
Byśmy w Niepodległej Polsce żyli

Słuchaj Polsko dziś biją dzwony
Radosną niosąc wieść
Żeś dzisiaj wolna i niezależna
A my oddajemy Ci cześć
Hołd Ci oddaje kraju Ojczysty
Pieśnią ,modlitwą i Eucharystią

Uroczyste obchody Święta Niepodległości dnia 11 listopada 2016 r rozpoczęły się w Kościele Parafialnym w Siemiechowie uroczystą Eucharystią w intencji naszej Ojczyzny którą odprawił Ksiądz mgr Bogusław Cygan. Homilię wygłosił Ksiądz mgr Mariusz Semla w której wyraził troskę o Polskę zwracając uwagę na patriotyzm i poszanowanie polskiej tożsamości. W uroczystej oprawie Mszy Świętej wzięły Poczty sztandarowe sołectw Gminy Gromnik i Orkiestra Strażacka O.S.P Siemiechów. Swoją obecnością zaszczyciły władze lokalne z Panem Wójtem na czele oraz bardzo licznie zgromadzeni parafianie oraz przybyli goście z poza parafii.


Po Eucharystii odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry O.S.P w Siemiechowie oraz przy akompaniamencie Orkiestry piękne pieśni wspaniale zaprezentowały utalentowane solistki Pani Justyna Gancarek - Pani Karolina Iwaniec - Pani Martyna Lis, Pani Dominika Pruchnicka oraz solista Pan Tomasz Pluta.
Za ich przyczyną przenieśliśmy się wyobraźnią w dawne czasy zawieruchy wojennej i walki o niepodległość opowiadające jak za Panią Wojenką poszli chłopcy malowani i rozszumiały się wierzby płaczące nad ich losem a oni dzielnie służąc w szarej piechocie w skwarze i chłodzie walcząc śpiewali „jak to na wojence ładnie ”.
Nie mogło również zabraknąć takich pieśni jak Czerwone maki, Pierwsza Brygada, O mój rozmarynie.
Śpiew tych pieśni przez wspaniałych solistów przy akompaniamencie orkiestry zachwycił wszystkich uczestników którzy nagrodzili ich występy gromkimi brawami .
Ponadto wysłuchaliśmy pięknego utworu A Polonez z filmu „Pan Tadeusz” oraz mieszankę melodii filmowych oraz pięknego marsza pożegnalnego.


Na koniec wszyscy uczestnicy tej podniosłej uroczystości w prezencie za obecność otrzymali piękną melodię „Kwiat jednej nocy” w wspaniałym wykonaniu solistek które z biała różą w ręku wyglądały przepięknie a jeszcze piękniej brzmiał ich śpiew.
Ponownie publiczność gromkimi brawami podziękowała za wspaniały występ a soliści otrzymali symboliczną czerwoną różę.
Utalentowanym muzykom Orkiestry O.S.P w Siemiechowie z Kapelmistrzem Panem Zenonem Pajor na czele wyrażamy swą wdzięczność i podziękowanie za wspaniałe chwile pełne wzruszeń i przeżyć duchowych.


Przy okazji tej uroczystości składamy również serdeczne gratulacje i podziękowanie za wieloletnia aktywną pełną profesjonalizmu pracę artystyczną. Dziękujemy wszystkim Członkom Orkiestry za niezwykłe zaangażowanie i obecność w życiu kulturalnym naszej miejscowości. Prezentowany przez Was różnorodny repertuar zawsze doskonale dopracowany zachwyca, wzrusza i pozostawia w pamięci niezapomniane wrażenia.
Życzymy dalszych sukcesów, satysfakcji płynącej ze wspólnego muzykowania oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

M.K.

PROFIL SOŁECKI NA FB

siemiechow link do profilu soleckiego na facebooku 600 l

PROFIL PARAFIALNY NA FB

profil facebook parfia.siemiechow m

lokalna wyszukiwarka