SIEMIECHOW.PL

PIĘKNE MIEJSCE, DOBRZY LUDZIE. ZAPRASZAMY!

SZACUNEK DLA CHLEBA

Nie każdy zna i rozumie trud rolnika

Nie każdy solidaryzuje się z jego niepokojem o dobrą pogodę

Nie każdy umie z miłością patrzeć na falujące łany zbóż

Nie każdy odróżnia żyto od pszenicy

Nie każdemu ściska się serce na widok zbitego nawałnicą zboża

Nie każdego serce boli gdy widzi kromki chleba w koszach na śmieci i rozdeptane na chodniku

Ale każdy pragnie CHLEBA --tęskni za NIM

Woła o NIEGO gdy jest głodny

CHLEBA NASZEGO POWSZEDNIEGO DAJ NAM PANIE

W dniu 18 sierpnia w duchu dziękczynienia za tegoroczne plony Parafia Siemiechów przeżywała Dożynki Wiejskie.

 

Wspaniały Korowód dożynkowy wyruszył z pod remizy O.S.P. przez Siemiechów zachęcając wszystkich do podziękowania Panu Bogu za dary siemiechowskiej ziemi i  wspólnego świętowania . Pięknie reprezentowały się zaprzęgi konne , przystrojone wozy, rozśpiewana Kapela Siemiechowianie ,Grupa Wieńcowa z pięknym wieńcem  woźnicy w strojach regionalnych i banderia konna .

Korowód Dożynkowy został powitany pod Kościołem przez licznie zebranych parafian i gości oraz przez Księdza Proboszcza Bogusława Cygana który uroczyście poświecił CHLEB, Wieniec dożynkowy kwiaty, owoce i  warzywa które zostały złożone  w darze Ołtarza przed tronem Boga i Matki Bożej Gromnicznej Pani Siemiechowskiej. Przepiękny Wieniec Dożynkowy uwity przez Siemiechowskie kobiety  symbol ukoronowania Matki Bożej na Królową Nieba i Ziemi zachwycił swoim wyglądem wszystkich uczestników uroczystości i zapewne Matkę Bożą w niebie.

 

Maryjo śliczna Gromniczna Pani

Matko Boga i nas rolników

Przed twoim tronem schylamy czoła

Spiesząc by Tobie podziękować

Za Kościół nasz i piękną  wioskę 

Za tegoroczny zebrany plon

Za pola usłane w zboża, kwiaty i zioła

Które niesiemy przed Twój tron

Niechaj w niebie zapachnie naszym Chlebem

Wonnymi ziołami i pachnącymi różami

Prosimy Mateńko wstawiaj się za nami

Obdarzając nas potrzebnymi łaskami 

 

Po wstępnym wprowadzeniu uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii ubogaconej śpiewem i graniem przez Kapelę Siemiechowianie. Kościół parafialny rozbrzmiewał pięknym śpiewem i modlitwą  licznie przybyłych parafian oraz gości. Homilię wygłosił Ksiądz Maciej Knapik nawiązując do pracy na roli jak również podkreślając potrzebę dziękczynienia Panu Bogu za opiekę i za otrzymane łaski.

Po Mszy świętej korowód dożynkowy  udał się pod Remizę  O.S.P w Siemiechowie gdzie odbyły się dalsze obrzędy dożynkowe. Sołtys wsi Pan Waldemar Gądek w serdecznych słowach złożył  podziękowania rolnikom i gościom za kultywowanie tradycji dożynkowych oraz wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie tegorocznych dożynek.Przybyli goście zostali ugoszczeni pysznym ciastem ,smacznym bigosem oraz Chlebem oraz serdecznością Pań które przygotowały poczęstunek i z uśmiechem na twarzy podawały gościom. Za tą staropolską gościnność składamy serdeczne Bóg Zapłać.

Na wspólne świętowanie przybyło wiele rodzin z dziećmi na które czekał plac zabaw i słodkości oraz obficie zaopatrzony bufet.

Zachwyt wszystkich uczestników wzbudził występ grupy tanecznej Mali Siemiechowianie oraz naszej wspaniałej Kapeli Siemiechowianie wraz z Grupą Śpiewaczą którzy wnoszą w życie Siemiechowa  wiele radości i są naszą dumą za co składamy Im serdeczne podziękowanie --- niech Pan Bóg obdarza Was dobrym zdrowiem i potrzebnymi łaskami a ludzie darzą Was swym szacunkiem i wdzięcznością.

Po części artystycznej rozpoczęła się zabawa taneczna z udziałem wielu amatorów tańca.

Uroczystości dożynkowe odbyły się w atmosferze radości i wzajemnego szacunku i miłości za co dziękujemy Panu Bogu i ludziom dobrej woli.

M.K. 

PROFIL SOŁECKI NA FB

siemiechow link do profilu soleckiego na facebooku 600 l

PROFIL PARAFIALNY NA FB

profil facebook parfia.siemiechow m

lokalna wyszukiwarka