SIEMIECHOW.PL

PIĘKNE MIEJSCE, DOBRZY LUDZIE. ZAPRASZAMY!

Trwając w atmosferze Bożego Narodzenia

Podążając za Trzema Królami

Siemiechów kolędą wielbił Boże Dziecię

Prosząc Dzieciątko Boże o pokój na świecie.

Dnia 6 stycznia 2019 r zima śnieżna za oknami a w Domu Kultury w Siemiechowie bardzo ciepła i serdeczna atmosfera. Parafianie z Siemiechowa oraz Goście z poza parafii licznie przybyli aby w atmosferze Bożego Narodzenia oddać cześć Bożemu Dzieciątku poprzez wspólne przeżywanie Jasełek o Bożym Narodzeniu oraz kolędowanie z Kapelą Siemiechowianie .

Wspólne świętowanie rozpoczęły Jasełka

20190106 jaselka parafialne sam 1487 1000px l 

„Książę Pokoju, chroń świat od ognia, głodu i wojny”- słowa te stały się głównym przesłaniem JASEŁEK w których wystąpili   uczniowie Szkoły Podstawowej z klas: V, VI, VII, VIII oraz 3 gimnazjum, w sumie 37 osób pod kierunkiem p. Marty Pawlik- Włudyki.

Osią przedstawienia było zestawienie dwóch przeciwstawnych sobie postaci: Heroda i Jezusa. Ten pierwszy, pełen lęku o swoją władzę, uległ szatańskim podszeptom i ludzkiej słabości, co doprowadziło go do spotkania wszystkich siedmiu grzechów głównych. Istotna rola w tym scenariuszu została przypisana trzem magom, którzy poszukiwali Nowonarodzonego Zbawiciela, a po drodze z miłością otwierali serca na potrzeby bliźnich.

Ponieważ JASEŁKA były wystawiane w święto Trzech Króli, miały one również wymiar misyjny, traktujący o losie dzieci z całego świata. W tym przedstawieniu wystąpiły też osoby z widowni, które niespodziewanie zagrały epizodyczne role króla i jego sług, co wywołało efekt humorystyczny. Całość przedstawienia przeplatana była efektami świetlnymi, pięknymi piosenkami, licznymi podkładami muzycznymi, a zakończyła się pierwszymi urodzinami Jezusa. W Jego rolę wcielił się trzyletni Kubuś, który niewątpliwie skradł serca widzów swoim urokiem osobistym i odwagą sceniczną.

Wyrazy uznania kierujemy w stronę aktorów, którzy z wielkim zaangażowaniem przychodzili (w dniach wolnych od zajęć szkolnych) na próby, intensywnie ćwiczyli swoje role i postarali się, aby wszystko wypadło jak najlepiej. Warto podkreślić, że niektórzy zagrali podwójne role.

Aktorzy:

Jezusek- Kubuś Malinowski

Maryja i śpiew- Paulina Kubik

Józef- Mariusz Wójcik

mama- Natalia Jucha

dziecko, dziecko misyjne- Karolina Grzyb

mag 1.- Piotr Gucwa

mag 2.- Jakub Mosio

mag 3.- Dawid Hołda

Herod- Patrycja Martyka

śmierć i duch Mariamme- Wiktoria Gubała

niewolnica- Weronika Kwiek

żołnierz- Rafał Tabiś

sługa- Piotr Kaczmarczyk

anioł 1.- Weronika Sapała

anioł 2.- Zuzanna Maciak

diabeł 1.- Angelika Hołda

diabeł 2. i śpiew- Weronika Chwistek

arcykapłan i pasterz- Paweł Oleksyk

1. grzech chciwość i pasterz- Martyna Iwaniec

2. grzech nieczystość- Sylwia Potępa

3. grzech zazdrość- Oliwia Iwaniec

4. grzech gniew -Sandra Iwaniec

5. grzech lenistwo- Natalia Gniadek

6. grzech brak umiaru i pasterz- Alicja Turska

7. grzech pycha- Amelia Burnat

pasterz- Justyna Słomska

pasterz, siostra Heroda- Sabina Żaba

owca- Urszula Kwiek

owca- Anna Sorys

czarna owca- Patrycja Sołtys

śpiew: Katarzyna Kwiek, Magdalena Wirchomska

dzieci misyjne: Hubert Krzyżak, Michał Wirchomski, Julia Hekłowska, Karolina Grzyb,

Karolina Paciorek

operator dźwięku- Paweł Kwiek

Życzymy wszystkim aktorom i obecnym w Domu Kultury w rozpoczynającym się 2019 roku Pokoju i Miłości, którymi obdarowuje nas Nowonarodzony Książę.

Piękna sceneria ,wyśmienita obsada aktorska , pełna dynamiki gra młodych aktorów z elementami humoru a przede wszystkim przesłanie zawarte w Jasełkach wszystkich zachwyciło za co bardzo serdecznie dziękowaliśmy aktorom oraz Pani reżyser Marcie długotrwałą owacją na stojąco a róże które Ksiądz Proboszcz podarował Pani Marcie były miłym podziękowaniem za trud włożony w przedstawienie.

Pani Marto niech Bożę Dziecię obdarza Cię swymi łaskami w pracy zawodowej i w życiu rodzinnym  

Po Jasełkach miło było nam gościć naszą wspaniałą Kapelę Siemiechowianie z pięknym repertuarem kolęd i pastorałek. Kapela Siemiechowianie jest dumą Siemiechowa a jej osiągnięcia doceniane są nie tylko w Siemiechowie toteż cieszymy się że chętnie uczestniczy w lokalnych uroczystościach i je ubogaca występem artystycznym za co jesteśmy im bardzo wdzięczni.

Ich piękne granie i śpiewanie wprowadziło wszystkich w zachwyt i wzruszenie a za namową Pana Zenona zachęciło do wspólnego kolędowania. I to nasze wspólne kolędowanie na pewno dotarło do Betlejem i uradowało Świętą Rodzinę. A jak Kapela zagrała i zaśpiewała na nutę ludową to serce się radowało tak że do domu wracać się nie chciało . Jesteśmy z Was bardzo dumni jesteście wspaniali. Panie Kapelmistrzu nasz mistrzu gratulujemy talentu Tobie i wszystkim tworzącym wspaniałą Kapelę.

Owacją na stojąco podziękowaliśmy naszej Kapeli życząc Im:

             Kochani

Niech Wasze piękne granie i śpiewanie

W sercach ludzi na nowo miłość Bożą rozpali

A Boże Dzieciątko Wam błogosławi

I wszystko co najlepsze w waszym życiu sprawi

W miłej atmosferze przy herbatce ,słodkościach i pięknych kolędach upłynął ten świąteczny czas za który dziękujemy w pierwszej kolejności Bogu a po Nim wszystkim ludziom dobrej woli za wspólnie przeżyte chwile. Paniom z Parafialnego Oddziału Caritas i Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej dziękujemy za przygotowanie słodkiego poczęstunku i stworzenie rodzinnej atmosfery. Składamy staropolskie Bóg Zapłać Księdzu Proboszczowi za stworzenie serdecznego klimatu tej uroczystości. Panu Bogdanowi Wójcik za wszelką pomoc i swą obecność wśród nas bardzo dziękujemy oraz wszystkim za obecność i wspólne świętowanie.

Do zobaczenia za Rok a tym czasem życzmy sobie nawzajem  

W tym 2019 roku zdrowia najlepszego

Ludzkiej serdeczności i troskliwości

Wzajemnego szacunku i miłości

Pod czujnym okiem Boskiej Opatrzności.

                                              

                                                  M.K

PROFIL SOŁECKI NA FB

siemiechow link do profilu soleckiego na facebooku 600 l

PROFIL PARAFIALNY NA FB

profil facebook parfia.siemiechow m

lokalna wyszukiwarka