SIEMIECHOW.PL

PIĘKNE MIEJSCE, DOBRZY LUDZIE. ZAPRASZAMY!

Dnia 11 listopada 2017 r. w Kościele parafialnym w Siemiechowie odbyły się uroczystości związane z 99 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się Eucharystią w intencji naszej Ojczyzny która celebrowali: Ksiądz Proboszcz parafii Siemiechów mgr Bogusław Cygan oraz Ksiądz Proboszcz parafii Chojnik mgr Stanisław Stec. Słowo Boże które wygłosił ks. Maciej Knapik zawierało wiele akcentów patriotycznych związanych z walką o niepodległość oraz umiłowania własnego kraju i poszanowania wolności. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele lokalnej społeczności, poczty sztandarowe oraz goście z naszej Gminy na czele z Wójtem Gminy Gromnik oraz Goście z Tarnowa i Krakowa oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Siemiechowa.

 

W oprawę Mszy Św. włączyli się członkowie Orkiestry Dętej oraz oczywiście cała orkiestra dęta OSP Siemiechów swoja piękną grą pieśni religijnych. Po Mszy Św. odbył się koncert pieśni patriotycznych wykonany przez Orkiestrę Dętą OSP z Siemiechowa przy współudziale solistów pod kierownictwem Kapelmistrza Zenona Pajora.

 

Serdecznie dziękujemy solistkom Pani Martynie Lis, Pani Elizie Grzyb Pani Dominice Próchnickiej oraz solistom Panu Dominikowi Wielgus Panu Jerzemu Osysko, Panu Sławomirowi Łazarek za wspaniałe wykonanie pieśni patriotycznych i dostarczenie nam miłych wzruszeń jak również wszystkim muzykom wyrażamy duży szacunek i podziw za dotychczasowy dorobek muzyczny i piękną grę.

 

Miłym akcentem było wręczenie przez Sołtysa Pana Waldemara Gądka w dowód wdzięczności symbolicznych róż solistom jak też róży złożonej na ołtarzu dla publiczności za liczny udział w uroczystości. Szczególne podziękowanie kierujemy do Kapelmistrza Zenona Pajora za wielkie zaangażowanie w kontynuację w kierowaniu tak dużym zespołem muzyków oraz osiąganie wysokich osiągnieć i gratulujemy odznaczenia jakim jest Buława.

 

Wszystkim co losy naszej Ojczyzny nie są obojętne jak też losy naszej małej Ojczyzny jakim Siemiechów życzymy spokojnego życia pod czujnym okiem Boskiej Opatrzności, wzajemnego szacunku i poszanowania ZIEMI OJCZYSTEJ.

M.K.

PROFIL SOŁECKI NA FB

siemiechow link do profilu soleckiego na facebooku 600 l

PROFIL PARAFIALNY NA FB

profil facebook parfia.siemiechow m

lokalna wyszukiwarka