SIEMIECHOW.PL

PIĘKNE MIEJSCE, DOBRZY LUDZIE. ZAPRASZAMY!

wojtanowicz edward dsc07751Dnia 28 marca 2017 r W Kościele Parafialnym w Siemiechowie odbyła się ceremonia pogrzebowa Św. Pamięci Pana Edwarda Wojtanowicza Pan Edward Wojtanowicz odszedł do domu Pana w wieku 92 lat które łaskawie Pan mu podarował wraz z swoim błogosławieństwem obdarzając Go w całym Jego życiu licznymi darami i talentami.

Był człowiekiem życzliwym ludziom, przez całe życie niosąc im pomoc.

Potrafił cieszyć się życiem i przekazywał tą radość innym. Jego życie było przepełnione pracą i modlitwą. 

 

Jednym z Jego talentów była „miłość” do muzyki za której przyczyną zasłużył się naszej miejscowości zakładając orkiestrę dętą. Orkiestrę OSP założył w 1974 roku stając się jej pierwszym kapelmistrzem. Czasy były bardzo trudne, toteż z braku funduszy sam zakupił pierwsze instrumenty oraz osobiście uczył dzieci i młodzież gry na instrumentach. Muzycy zadebiutowali podczas uroczystości religijnych w kościele parafialnym. Grą zachwycił się wieloletni proboszcz naszej parafii czcigodny Ks. Kanonik Stanisław Mękarski który wspomógł orkiestrę zakupując osiem instrumentów dając tym samym szansę na powiększenie orkiestry o kolejnych muzyków. Przez 23 lata pod batutą Pana Edwarda orkiestra się powiększała dokształcała i odnosiła liczne sukcesy a przede wszystkim była wspaniałą wizytówką Siemiechowa. W tym czasie muzycy z Siemiechowa grywali podczas uroczystości strażackich, kościelnych i świąt państwowych.

Nadal są chlubą Siemiechowa i gminy Gromnik za co serdeczne podziękowanie należy się właśnie pierwszemu z muzyków Panu Edwardowi.  Podeszły wiek i nie najlepsze zdrowie sprawiły że w 1997 roku Pan Edward przekazał batutę następcy Panu Zenonowi Pajor który z wielkim zaangażowaniem prowadzi orkiestrę zdobywając nadal liczne zaszczyty i tytuły.

Ceremoniom pogrzebowym przewodniczył Ksiądz Proboszcz Bogusław Cygan sprawując uroczystą Eucharystię i wygłaszając Homilię w której podkreślił zasługi zmarłego Edwarda Wojtanowicza

Uroczysty charakter wniosły Poczty sztandarowe Straży Pożarnych naszej Gminy, śpiew Kapeli Pogórzanie oraz gra Orkiestry w Kościele oraz w drodze na cmentarz i na cmentarzu. Zapewne Pan Edward Wojtanowicz  Kochany Mąż, Tatuś, Dziadziuś, Druh OSP wspaniały muzyk i kapelmistrz ucieszył się z obecności tak licznie zgromadzonych członków rodziny, przyjaciół, mieszkańców wspólnoty parafialnej oraz z obecności muzyków Orkiestry którą tak bardzo ukochał. 

Niech Jego dobre czyny idą za Nim przed Tron Boży i Pan Bóg Przyjmie Go do swojej chwały. My zapewniamy Mu Pamięć w modlitwie i w Eucharystii za Jego Duszę.

Wieczne Odpoczywanie Racz Mu dać Panie

A Światłość Wiekuista niechaj Mu świeci ...

M.K.

PROFIL SOŁECKI NA FB

siemiechow link do profilu soleckiego na facebooku 600 l

PROFIL PARAFIALNY NA FB

profil facebook parfia.siemiechow m

lokalna wyszukiwarka